| Malzeme | Çelik veya Alaşımlı Alüminyum |
|---|---|
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Dimensions | 5 Mm X 5 Mm |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Creep | ±0.05% Full Scale |
|---|---|
| Silicon | 4.7×0.22×0.02 |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Working Temperature | -20~+80℃, |
| Operational Temperature | -20~+80℃ |
| Hizmet | Geleneksel |
|---|---|
| Ölçüm aralığı | 0-1000 Mikrogerilme |
| silikon | 4.7×0.22×0.02 |
| Çalışma sıcaklığı | -20~+80°C, |
| Özellik | Mikro Basınç Algılayıcı |
| Malzeme | Çelik veya Alaşımlı Alüminyum |
|---|---|
| Hizmet | Geleneksel |
| sürünme | ±%0,05 Tam Ölçek |
| silikon | 4.7×0.22×0.02 |
| Çalışma sıcaklığı | -20~+80°C, |
| Service | Customized |
|---|---|
| Carrier Material | Phenolic Aldehyde/ Polyimide/ Epoxy |
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Model | HA Series |
| Feature | Micro Pressure Sensor |
|---|---|
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Usage | Load Cell Sensor And Tension Measuring |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Creep | ±0.05% Full Scale |
| Model | BF-BA Series |
|---|---|
| Hysteresis | ±0.05% Full Scale |
| Service | Custom |
| Measurement Range | 0-1000 Microstrain |
| Usage | Load Cell Sensor |
| Malzeme | Çelik veya Alaşımlı Alüminyum |
|---|---|
| Özellik | Mikro Basınç Algılayıcı |
| Taşıyıcı Malzeme | Fenol Aldehit/ Polyimid/ Epoksi |
| Çalışma sıcaklığı | -20~+80°C, |
| Çalışma Sıcaklığı | -20°C+80°C |
| Material | Steel Or Alloy Aluminum |
|---|---|
| Feature | Micro Pressure Sensor |
| Creep | ±0.05% Full Scale |
| Dimensions | 5 Mm X 5 Mm |
| Working Temperature | -20~+80℃, |
| Features | High Precision Good Performance |
|---|---|
| Repeatability | ≤0.01%F.S. |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Temperature Effect On Zero | ≤0.02%F.S./10℃ |
| Compensated Temperature | -10℃-50℃ |